راهنمای خرید لامپ مناسب و انواع رنگ های نور

در
دسته بندی ها: قالب

راهنمای خرید لامپ مناسب یکی از نیازهای مهم افراد است.زمانی که شما در منزل هستید و کارهای زیادی دارید امکان دارد ناگهان برق منزل قطع شود.ممکن است شما یک زن خانه دار باشید.مشغول آشپزی باشید و وقتی که برق منزل قطع شود دیگر ادامه آشپزی بدون روشنایی میسر نیست.شاید شما در منزل خود اتاقی مخصوص جهت کار دارید که کارهای  عقب افتاده خود را در آنجا انجام می دهید اما شما بدون لامپ و روشنایی این امکان برایتان میسر نمی شود.

وجود روشنایی نقش پررنگی در زندگی ما دارد. بدون آنها زندگی ما مثل نقطه کور می شود و شبها امکان انجام کاری برای ما فراهم نیست.فروشگاه اینترنتی ادی لایت شما را تنها نگذاشته است. انواع لامپ های جذاب برای روشنایی منزل شما ارائه می دهد. اما شما نیاز دارید قبل از اینکه خرید کنید راهنمایی جهت خرید مناسب داشته باشید.اگر شما نیز به دنبال آشنایی با نکات خرید هستید پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

انواع لامپ ها با نور زرد

ضرورت خرید لامپ مناسب

برای فهمیدن این مورد برای شما مثالی میزنم تا موضوع برای شما بهتر جا بیفتد.زمانی پشت کنکور بودم و در اتاقی مشغول مطالعه بودم.اتاق من اندازه متوسطی داشت. یک لامپ کوچک برای روشنایی این اتاق در نظر گرفته بودند و از آنجا که من به دنبال رتبه خوب بودم مجبور بودم شبها نیز به مطالعه بپردازم. نور در اتاق من به شدت کم بود و چشم های من به شدن اذیت می شدند.

در این زمان من نمی توانستم به درستی مطالعه کنم وقتی موضوع را بررسی کردم تصمیم گرفتم یک لامپ بزرگتر برای اتاقم تهیه کنم.وقتی این کار را انجام دادم.تمام مشکلاتم حل شدند.اتاقم روشن و پر نور شد و با احساس خوب می توانستم به مطالعه بپردازم.

در صورتی که شما به دنبال خرید انواع لوازم روشنایی با بهترین کیفیت و مصرف برق کم هستید می توانید با فروشگاه اینترنتی ادی لایت ارتباط برقرار کنید و لامپ منحصر به فرد خود را سفارش دهید.

کدام رنگ نور مناسب منزل یا محل کار است؟

خیلی از افراد مایل هستند بدانند که کدام نور بهتر است.در این مورد یک تقسیم بندی وجود دارد.سه نوع رنگ برای روشنایی وجود دارد که با نام های زیر شناخته می شوند.در راهنمای خرید لامپ باید به رنگ مناسب برای هر محل دقت کرد.

  • آفتابی
  • صدفی
  • مهتابی

نمایی از لامپ با نور سفید

آشنایی با نورهای آفتابی

همان طور که از نام آن پیداست.نور آفتابی رنگی زرد دارد.اگر به نقاشی کودکان دقت کنید خورشید همیشه با رنگ زرد کشیده می شود که نورش را در فضا منتشر می کند.این نورها نیز این گونه هستند و از رنگ زرد برخوردار هستند.وجود این نورها با احساس آرامش و راحتی در فضا توأم است.فضاهای خاصی از منزل بهتر است از لامپ هایی با رنگ زرد استفاده شود. از جمله این مکان ها می توان به سالن نشیمن، سالن غذا خوری و اتاق خواب که بهتر است با رنگ زرد باشند.

آشنایی با نورهای صدفی یا یخی

لامپ های صدفی از نور بیشتری برخوردار هستند.نور آنها به رنگ یخ یا صدف است. این نور در ایجاد انرژی تأثیر زیادی دارد.این نور تنها سفید نیست و ترکیبی از سفید و زرد است.نور ترکیبی و نوری که در فرد ایجاد هوشیاری می کند برای محل های کاری بسیار مناسب است.زیرا فرد قصد دارد به کار و فعالیت بپردازد و این نور در فرد انرژی ایجاد می کند.

آشنایی با نورهای مهتابی

یکی دیگر از نورهایی که برای لامپ ها در نظر گرفته می شود نورهای مهتابی است.این نورها مخلوطی از سفید و آبی هستند. اگر در یک روز صاف و بدون ابر در حال قدم زدن باشید و به آسمان نگاه کنید شبیه ساز این نور را در این لامپ ها می بینید.این نورها نیز بسیار مهم هستند زیرا برای محیط های که نیاز به طراحی دقیق، فضاهای تولید و کارگاهی مناسب هستند.

انتخاب رنگ ممکن است تحت تأثیر سلیقه فرد قرار بگیرد اما در آن باید توصیه های بالا مورد نظر قرار بگیرد.زیرا انتخاب رنگ نامناسب در محیط کار ممکن است راندمان کار را پایین بیاورد یا خواب آلودگی به دنبال داشته باشد.

در صورتی که شما به دنبال خرید لامپ با کیفیت که روشنایی منزل شما را تأمین کند هستید می توانید با مشاوران ادی لایت تماس بگیرید.

نمایی از لامپ با رنگ های متفاوت

لامپ چند وات بخریم؟

یکی دیگر از سوال های مهم که اکثر افراد به دنبال آن هستند.در راهنمای خرید لامپ چه واتی را باید بگیریم.براساس مطالعات و تحقیقات انجام شده برای هر 12 متر نیازمند 15 وات روشنایی هستیم.این امکان برای شما میسر است که براساس نیاز خود یا اینکه سلیقه عدد مورد نظر را کمتر یا بیشتر نمایید. اتاق های پذیرایی اکثرا نیازمند نور بیشتری دارند.پیشنهاد می شود به اندازه هر 12 متر از لامپ های با نور بیشتر که همان 18 واتی است استفاده شود.

ترجیحا برای اتاق های خواب نور ملایم در نظر بگیرید زیرا آنها محلی برای خواب و استراحت هستند و باید از لامپ های 12 یا 13 واتی برخوردار باشند.

این قضیه زمانی میسر است که در انتخاب لامپ آنهایی را در نظر بگیرید که از یک کارخانه و با یک برند مشخص باشند زیرا اگر هر کدام از یک برند باشند امکان دارد روشنایی متفاوتی به شما عرضه کنند.در صورتی که شما هم به دنبال یک لامپ با کیفیت هستید می توانید با مشاوران ادی لایت تماس بگیرید یا اینکه به ثبت سفارش بپردازید و لامپ مورد نظر خود را سفارش دهید.

انتخاب لامپ مناسب با توجه به لوستر

ناز نکات مهم که در راهنمای خرید لامپ باید در نظر بگیریم. این است که قبل از اینکه اقدام به خرید چراغ برای لوستر خود نمایید باید به آویز یا چراغ دقت کنید.با توجه به آن باید سعی نمایید چراغ های متناسب انتخاب کنید.نکته ای که باید به آن توجه کنید پرکاربردترین لامپ ها برای منزل شما، لامپ هایی هستند که از توان 7 تا 20 وات برخوردار هستند.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی نکات خرید لامپ پرداختیم. همچنین این موضوع را بررسی کردیم کدام لامپ برای منزل یا محل کار مناسب است.انواع نور لامپ را بررسی کردیم.در صورتی که قصد خرید لامپ و وسایل روشنایی برای منزل خود را دارید.شما می توانید به ثبت سفارش در ادی لایت بپردازید.

فروشگاه اینترنتی ادی لایت بهترین لامپ کم مصرف با ضمانت را به شما تحویل می دهد.